keatsu & Vincent – Time

___________________________________

Singiel / 10 Grudnia 2021

Utwór „Time” to oniryczna podróż pełna refleksji na temat istnienia, przemijania i czerpania z chwili obecnej, w którą zabierają nas keatsu i Vincent – artyści gdańskiej wytwórni Seagull Ross.

Uparcie powtarzany, charakterystyczny motyw pianina, który wiedzie słuchacza przez strefy czasowe singla „Time” i towarzyszące mu głosy keatsu i Vincenta wprowadzają w hipnotyczny trans i nie chcą z niego łatwo wypuścić. Echa inspiracji Nickiem Cave’m czy Thomem Yorkiem są tutaj słyszalne i przywołują dobre skojarzenia.

Przywodzący na myśl senną marę teledysk, zrealizowany przez samych artystów doskonale  dopełnia całości.

keatsu – Maciej Kuc, songwriter, wokalista i producent, który na swoim koncie ma już świetnie przyjęte single „Serce” i „I like This Song”, wchodzące w skład debiutanckiej EP-ki „Boil” z gościnnym udziałem hiszpańskiej wokalistki Sandry Iris. 

Vincent, czyli Marcin Wincenciak, wokalista, autor piosenek; jego EP-ka „Vincent” zaowocowała między innymi występem na kultowym już festiwalu Soundrive, odbywającym się na terenie gdańskiej stoczni. Debiutancki album zebrał też dobre recenzje wśród krytyków. Na EP-ce gościnniem w utworze „Mój Dom” pojawia się Jagoda Kudlińska z zespołu LOR.