keatsu – Boil

___________________________________

EP / 14 Maja 2021

,Boil’ to debiutancki minialbum keatsu. Pięć pierwszych utworów przedstawia wewnętrzną przemianę artysty oraz jego rosnącą miłość do siebie jak i do drugiej osoby. Zamykający płytę “I Like This Song” stanowi o procesie twórczym, podczas którego powstają jego utwory.
“Zawsze myślałem, że będę szukał dźwięków i słów, a następnie logicznie łączył je w kompozycje. Podczas tworzenia tej EPki starałem się o tym nie myśleć. Z upływem czasu znalazłem w moich utworach sens i mam wrażenie, że samemu procesowi tworzenia towarzyszyła doza nieświadomości”
Żółte i niebieskie kolory, które wieńczą okładkę albumu, symbolizują skrajne emocje z którymi człowiek musi się codziennie zmagać. “Boil” to coś, co próbuje wydostać się z ciała. Niewyrażona emocja, która grzęźnie i czeka na odpowiedni moment aby wylać się z podwojoną siłą.
Artysta czerpał inspiracje z bogatej dyskografii kalifornijskiej grupy Red Hot Chili Peppers, z frywolnych dźwięków kanadyjczyka Mac’a DeMarco oraz z kunsztu producenckiego James’a Blake’a z Wysp.

Na “Boil” możemy usłyszeć dźwięki syntezatorów z lat 90 oraz elektroniczne jak i akustyczne gitary. Do utworu “I Could Be Your Friend” keatsu zaprosił artystkę z Hiszpanii- Sandrę Iris.

Tracklista:

[1] Boiling
[2] Serce
[3 Inside Out
[4] I Could Be Your Friend (feat. Sandra Iris)
[5] Let It Be
[6] I Like This Song


Produkcja: keatsu
Muzyka i tekst: keatsu
miks i mastering: Maciej Milewski
Gitara basowa w utworze ‚I Like This Song,’: Tomasz Sadecki