MaJLo feat. Natalia Grosiak – Złoto

___________________________________

Singiel / 23 Września 2020

‚Złoto’ to drugi singiel zapowiadający nadchodzący album MaJLo. W piosence gościnnie wzięła udział wokalistka z zespołu Mikromusic – Natalia Grosiak.

Utwór powstawał wiosną tego roku, a współpraca między artystami odbywała się w czasie izolacji, za pomocą Internetu. Ten trudny początek roku był dla wielu osób próbą utrzymania relacji międzyludzkich.
Tekst piosenki to intymne rozważania człowieka, który, mimo sentymentalnych wspomnień z bardzo bliską osobą, odnajduje sens w obserwacji jej szczęścia. Instrumentarium opiera się na pulsującej partii elektrycznego pianina, wzbogaconej szeregiem analogowych brzmień, pochodzących z efektów gitarowych i syntezatorów.

Obraz towarzyszący piosence został zarejestrowany starą kamerą 8mm, którą MaJLo zakupił na aukcji, zaraz po ukończeniu pracy nad utworem. Kadry zostały nagrane jednego dnia podczas wspólnego spaceru z Asią Bieńkowską, występującą w klipie.

„Nasze pierwsze spotkanie z Natalią miało miejsce podczas koncertu ‚re_make’ w Operze Leśnej w Sopocie w 2018 roku, gdzie oboje występowaliśmy. Zauroczony jej barwą głosu, zdecydowałem się od razu zaprosić ją do wspólnej piosenki, mimo, że pomysł na nową płytę dopiero rodził się w mojej głowie. Bardzo się cieszę, że Natalia wypełniła ‚Złoto’ swoim unikalnym głosem. Zależało mi też na stworzeniu konkretnej atmosfery utworu, która stanowiłaby pozytywne, pełne spokoju tło dla słów, nadając im tym samym nieco inny wydźwięk.” MaJLo