cudoska – leave

___________________________________

Singiel / 2 Czerwca 2021

„leave” powstało już kilka lat temu, kiedy to słowom towarzyszyła jedynie gitara akustyczna. cudoska marzyła wtedy o tym, aby usłyszeć swój utwór w szerszej aranżacji, na kilka różnych instrumentów, w nowych barwach i wymiarach.

Mimo tego, że utwór poprzez swój tytuł może wyzwalać w odbiorcy smutek czy melancholię, cudoska tworząc „leave”, nie miała w sobie takich emocji. Utwór opowiada historię kogoś, kto czuje potrzebę, aby odejść z miejsca, w którym żyje. Jednocześnie, swoim odejściem nie chce ranić bliskich mu osób, więc zostawia po sobie zapalone światło w pokoju, aby były one spokojne – w końcu jest w swoim domu, w swoim łóżku, bezpieczny.

cudoska odnajduje w „leave” ukojenie oraz spokój, a obrazy i elementy, które kojarzą jej się z utworem – światło, okno czy wieczór – są jej interpretacją, która nie stanowi przewodnika po utworze. Autorka chciałaby, aby każdy odnajdywał w jej muzyce swoje historie, emocje czy wspomnienia.

„Uważam, że bardzo ważną cechą i istotą muzyki czy sztuki w ogóle jest zdolność do przeżywania dzieł na swój indywidualny i niepowtarzalny sposób, bez względu na to, co autor miał na myśli.”  – cudoska